KONST / Litografier / Färglitografi 9917091
nr 991 7091
Hans Buchholz
(1906-1984), Sverige
Färglitografi, Erich Buchholz, 22/ 100, signerad, 1969, motivet: 54x53
Hans Buchholz, tysk-svensk bildkonstnär född 1906 i Berlin, död 1984.
Utrop:
600 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 2 november 2015
kl 19:48:30
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
250 kr
450 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
Hans Buchholz
Läs mer om Hans Buchholz